Проект розвитку молодіжних центрів “Прокачай”

Час: лютий – жовтень 2020 року. 

Прокачай — Це освітньо – менторська програма із певним числом уже створених молодіжних центрів одного рівня, для розвиток їх спроможності та збільшення якісного вливу на молодь.

Цей проєкт, який має на меті розвинути вже існуючі молодіжні центри у ОТГ, які є партнерами програми DOBRE. Навчання відбувається з драйвовими тренерами, учасники розробляють круті послуги для молоді, та вчаться використовувати дружні ментори, які залучають молодь відвідувати МЦ та розвиватись у громаді”, — ділиться керівник проєкту Захарій Ткачук.

сайт: в розробці


Що спільного між будинком лісника та автобусом?

✅ І те, і те може бути потужним молодіжним центром! Хоч на природі, хоч мандруючи по області, вони виконують свою головну місію – створюють креативне середовище проактивності для молоді! 

Просто 4 стіни і кольорові пуфи – це не молодіжний центр. Лише комфортні умови і змістовне нестандартне наповнення програми центрів, можуть, як магнітом, притягувати молодь, даючи їй можливості для різноманітного дозвілля та особистісного розвитку. Саме такі центри і будуть створювати та розвивати учасники проєкту “Прокачай молодіжний центр у своїй громаді”. 

Для цього команди з 10 громад-партнерок USAID Ukraine – USAID Україна #DOBRE пройшли 4-денне навчання з менеджменту молодіжних центрів від команди ГО «Молодіжна платформа» в молодіжному центр “Квадрат” (Вінниця). 

Команди центрів говорили про:
🔹 cутність молодіжного центру,
🔹 структуру команди з залученням волонтерів,
🔹 традиційні і нові формати заходів,
🔹 різноманіття послуг, які може надавати центр.

Особливу зацікавленість викликали теми залучення ресурсів для роботи центру, надання платних послуг та робота із соціальними мережами. 

Далі команди працюють над створенням індивідуальних планів розвитку своїх центрів, які будуть впроваджувати протягом весни. І це тільки початок! Згодом команди-учасниці проекту «Прокачай» зможуть поділитись цим досвідом з іншими молодіжними просторами серед громад своїх областей. 

«Я зрозуміла, які ми молодці, які ми потрібні нашій громаді і як же круто, що робимо це! Я зрозуміла, що ми цінніші ніж думали!» – сказала представниця молодіжного центру Мереф’янської громади.

Ми впевнені, що молодіжні центри – це не просто модна тенденція, це дійсно сучасна потреба молоді мати власний неформальний простір для зустрічей, спілкування і реалізації ідей.

 

Організатори проєкту ПРОКАЧАЙ є програма DOBRE та громадська організація “Молодіжна Платформа”.


У проєкті взяли участь:

1. МЦ “Смарт” — Слобожанська ОТГ:

Фейсбук: https://bit.ly/2K5NqwO

Інстаграм: https://www.instagram.com/smartmolod/

2. МЦ “ТОН” —  Васильківська ОТГ: 

Фейсбук: https://bit.ly/3chSme2

Інстаграм: https://bit.ly/3bv30hv

3. МЦ “Friends room” — Гречаноподівська ОТГ: 

Фейсбук: https://bit.ly/2K44d37

Інстаграм: https://bit.ly/2Vy4iBl

4. МЦ #YS(youth space) — Дмитрівська ОТГ: 

Фейсбук: https://bit.ly/2RzdPHg

Інстаграм: https://bit.ly/2XyVOg7

5. Культурний центр Єловицьких — Лановецька ОТГ: 

Фейсбук: https://bit.ly/3ekOJpl

Інстаграм: https://bit.ly/2xjUCTj

6. Молодіжний коворкінг центр “PavuTyna” — Великогаївська ОТГ: 

Фейсбук: група — https://bit.ly/3b8kQXr

Інстаграм: https://bit.ly/3clxLp7

7. МЦ “Motion Space” — Мереф’янська ОТГ: 

Інстаграм: https://bit.ly/3b9wLUK

8. МЦ “WORKSPACE” — Новорайська ОТГ: 

Фейсбук: https://bit.ly/2wGyl1y

Інстаграм: https://www.instagram.com/workspace.yc/

9. МЦ “StBogoHub #StBogohub” — Старобогородчанська ОТГ: 

Інстаграм: https://bit.ly/2V7005b

10. МЦ “КОМОРА” — Дзвиняцька ОТГ: 

Фейсбук: https://bit.ly/3abUYs9Інстаграм: https://bit.ly/2V8KZji


На початку проєкту учасники мали 4 дні навчання менеджменту молодіжних центрів у Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат”

“Після навчання, молодіжні центри створили плани розвитку молодіжних центрів та голові були втілювати їх у життя. Проте, у роботу втрутилась пандемія COVID-19. Ми мусили швидко змінити формат роботи: навчатись самим і навчати молодіжні центри працювати з молоддю онлайн. 

Завдяки проєкту учасники проходили онлайн навчання, відвідували онлайн-зустрічі з представниками інших молодіжних центрів у ОТГ, онлайн-нетворкінги для обміну досвідом роботи МЦ та інші заходи для адаптації до нових умов”, — каже логіст проєкту Леонід Корнієнко.

Протягом карантину учасники змогли: 

  1. покращити свої соцмережі: 2 молодіжні центри змогли набрати 1000+ підписників;
  2. створити презентації свого молодіжного центру для молоді: загалом створено 10 презентацій;
  3. пройти марафони “Покавуємо з головою ОТГ”: організація зустрічі молоді з головою ОТГ, марафон “1+1”: організація одного онлайн і одного офлайн заходу протягом одного місяця;
  4. пройти навчання з проєктного дизайну;
  5. організувати понад 80 подій для молоді.

За час проєкту ПРОКАЧАЙ учасники оформили та затвердили документи молодіжного центру, отримали ставки працівників, набрали волонтерів, покращили свою роботу завдяки постійним навчанням і підтримці команди ГО “Молодіжна Платформа”. Підтримка ще триває і молодіжні центри чекають ще багато досягнень та успіхів.