Онлайн-курсу з основ менеджменту молодіжних рад місцевого рівня

Час: серпень-листопад 2020 року. 

ГО «Молодіжна Платформа» за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та Міністерства молоді та спорту України представляє для вас безкоштовний, доступний навчальний курс початкового рівня для молодіжних рад у малих громадах.

Курс розрахований на членів молодіжних рад та працівників органів місцевого самоврядування, які починають свою роботу з молодіжною радою. Курс створено людьми, які відчувають «дух» молоді і хочуть допомогти вам запровадити зміни у ваших громадах.

сайт: https://course.youthcouncil.com.ua


Для більшості громад процес запуску молодіжних рад відбувається вперше і викликає багато запитань. Здебільшого, у всіх виникають однакові проблеми: складно залучити молодь до ради та мотивувати її долучитись до процесу. І такі труднощі розпочинаються на початках, оскільки зазвичай членами молодіжних рад стають школярі, які взагалі не мають уявлень про роботу молодіжного, консультативно-дорадчого органу. Тому, щоб запустити роботу молодіжної ради потрібна певна підготовка та розуміння процесу. Онлайн-курс для молодіжних рад в ОТГ розповідає, як має працювати консультативно-дорадчий молодіжний орган при місцевій раді, як запустити роботу молодіжної ради та зробити її впливовою.

Для кого створений курс?

Цільова аудиторія онлайн-курсу – це члени молодіжних рад, вікова категорія яких 14-20 років. Інша група людей – ті, хто створює молодіжні ради, їх ментори від міської або сільської ради. Трохи чисел Що говорить статистика сайту станом на 12 листопада – тиждень як існує онлайн-курс для молодіжних рад.


  • 20 унікальних відвідувачів на сайті вдень
  • 50 зареєстрованих користувачів
  • 100 із зареєстрованих користувачів вже отримали сертифікати

Наразі, для організаторів курсу дуже важливий фідбек від користувачів. Це мотивує до подальшої роботи, створення нових тем і, відповідно, свіжих скетчів та освітніх відео. Плани «Курс буде розвиватись і йти в ногу з часом, – каже Захарій. – У нас вже є запити на те, як працювати молодіжним радам в режимі онлайн». Ще одне: після того, як людина  прослухала курс, вона отримує сертифікат. Але якщо є якісь додаткові запитання, то в кінці курсу можна натиснути на кнопку «отримати ментора». Учасник може сам обрати собі експерта відповідно до потреб: це будуть спеціалісти з різних питань. І наразі зі всієї України відгукнулось багато охочих стати ментором на волонтерських засадах.