ГО “Молодіжна Платформа” одним із виокремлених напрямів діяльності бачить роботу із створення молодіжних центрів на території Волині та і інших містах України.


Наша організація однієїю із перших в Україні створила Молодіжний центр Волині, центр який намагається відповідати Знаку якості Ради Європи (для Молодіжних центрів). На Волині працюють центри у Нововолинську – “Нові крила” та місті Ковель “Молодіжний центр – СІЧ”

Молодіжний центр - СІЧ
Молодіжний центр – СІЧ
Молодіжний центр “Нові крила”

Цей рух потребує значно більших зусиль для повноцінного процесу створення таких центрів.


Стаття видання – Studway про молодіжні центри в Україні

 • Датський літературознавець Георг Брандес якось сказав: «Найбільшою небезпекою для свободи є пасивність народу». Гірше лише, коли активність не проявляє молодь – рушійна сила суспільства. Тому якщо ти – молодий та енергійний, розповідаємо, куди ж цю активність спрямувати.
  *Матеріал в рамках проекту U-Report Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

  Ніде правди діти, в Україні із фінансуванням молодіжної політики поки що складно. Утім, як стверджує директор департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту Ірина Бєляєва, це не означає, що молодь узагалі не підтримують на державному рівні.

  Зокрема, завдяки допомозі міжнародних організацій (UNDP, UNICEF, British Council) уже сьогодні успішно впроваджується й діє багато ініціатив, які покращують умови життя молодих українців. То що це за ініціативи та як ними скористатися?

  Молодіжні центри

  Якщо «молодіжна організація» звучить більш-менш знайомо, то так звані «молодіжні центри» – ноу-хау для українців, яке за невеликий проміжок часу вже показало успішні результати.

  Молодіжний центр – це насамперед приміщення, вільний простір, де молодь може безкоштовно, цікаво й змістовно провести час. Скажімо, коворкінг, антикафе (ще купа модних слів), тільки виключно для молодих людей.

  За словами Ірини Бєляєвої, молодіжні центри повинні мати широкий спектр послуг. Наприклад, на сьогодні вже існує низка молодіжних центрів праці, які допомагають працевлаштуватися. Також у центрі можуть проводитися різноманітні тренінги або лекції, стояти комп’ютери й лежати книги – все що потрібно для саморозвитку. В Іспанії в одному з молодіжних центрів взагалі є музичне обладнання, яким може користуватися кожен.

  друзі

  Реклама

  Молодіжні центри в твоєму місті

  В Україні вже діє мережа молодіжних центрів різного масштабу й спрямування:

  Київський молодіжний центр

  Діяльність центру зосереджується на 4 основних пунктах: профорієнтація, міжнародне співробітництво, навчання та підтримка молодіжних ініціатив. Серед завдань – патріотичне виховання молоді й популяризація здорового способу життя.

  Молодіжний центр Волині

  Гасло проекту: «Ми працюємо для молоді, заради молоді та з молоддю разом!». У центрі можна користуватися комп’ютерами, принтерами, плазмовою панеллю для презентацій. Також тут є приміщення й техніка для кінопереглядів, а також все необхідне для проведення лекцій.

  Запорізький обласний центр молоді

  Центр організовує й проводить наукові конференції, форуми, творчі зустрічі. А також надає правову, інформаційну, методичну та консультативну допомогу молоді й молодіжним громадським організаціям.

  Молодіжний центр Тернопіль

  Вільний майданчик для підтримки культурних та соціальних ініціатив. Тут можна проводити події та презентації, навчатися, втілювати проекти. Головні теми проектів: працевлаштування, громадянська освіта, мистецтво, неформальне навчання.

  У центрі також працюють різноманітні майданчики: подієвий майданчик із технічним забезпеченням, відкритий простір для генерування ідей та проектної роботи, крамничка рукотворів та особливих виробів, творча майстерка для мистецького розвитку, вуличний простір для відпочинку та велостоянка.

  Молодіжний центр Дніпропетровщини

  Вільний простір, де реалізовують кращі молодіжні ініціативи Дніпропетровської області. Також центр організовує івенти для молодих людей та інформує про важливі події із життя міста.

  Сумський міський центр дозвілля молоді

  На сторінці в Facebook центр розміщує посилання щодо можливостей стажування, працевлаштування й корисного проведення вільного часу.

  І це ще далеко не весь список – багато центрів тільки облаштовують. Наприклад, молодіжний центр Чернігова знаходиться в приміщенні колишнього кінотеатру. Він ще потребує переобладнання, але вже може слугувати простором для ідей та їх втілення.

  друзі (2)

  Хочу заснувати молодіжний центр! Шукаємо кошти

  Фінансують такі установи громадські та міжнародні організації, комунальні й муніципальні установи. Кошти також можна отримати від іноземних грантів чи місцевих обласних бюджетів. Так, «“Молодіжний центр Волині” створений за підтримки місцевої єпархії, яка надала приміщення, а кошти на розвиток проект отримує з грантів», – розповідає пані Ірина.

  Також молодіжні центри можуть подати заявку на програму «Бюджет участі», де пропонують проекти для покращення життя в місті. За результатами голосування жителів міста обирається переможець, який отримує кошти з місцевого бюджету на втілення проекту. До речі, «Молодіжний центр Тернопіль» – переможець «Бюджету участі».

  Фінансуванню на державному рівні дещо заважає відсутність поняття «молодіжного центру» у законодавстві. Ще одна перешкода на шляху до розвитку мережі молодіжних центрів – відсутність співпраці, адже кожен центр функціонує самостійно.

  Як зазначає Ірина Бєляєва, для повноцінної роботи молодіжних центрів, просто необхідна їх спільна координація. Зокрема, Міністерство молоді та спорту працює над удосконаленням системи обміну інформацією між молодіжними центрами.