Молодіжнародний молодіжний форум


  Час: стартував проект у 2013 році (періодичність 1 раз у рік)


Мета: налагодження співпраці між українською молоддю із інших країн через постановку спільної місії та напрцювання молодіжних проетктів у сфері партнерства  та мультикультурності


Результати: проведено уже 4 міжнародних форуми із залученням молоді із США, Росії, Білорусії, Грузії, Молдови, Польщі та Франції. Старт проектів EnglishOK, Мультикультурний фестиваль.


сайт https://www.facebook.com/youth.forum.lutsk/



Опис заходу 2016 року із матеріалів ЗМІ – 

Активісти та волонтери з України, Білорусі, Молдови та Америки генерували ідеї проектів, які підвищать рівень мобільності луцької молоді.

Подискутувати, запропонувати щось нове та захистити свій проект випала нагода під час першого дня Міжнародного молодіжного форуму, у п’ятницю, 28 жовтня.

Зустріч активних громадян відбулась за методикою «Світового кафе».

Для учасників Форуму підготували 10 суспільно важливих тем і, відповідно, 10 столиків.

Діалог вели про культурні обміни, академічні обміни, молодіжний туризм, внутрішню мобільність, ігрові технології, інформаційний обмін, професійні обміни, мультикультурність і підприємництво, захист планети та еко-співпрацю, а також про подолання стереотипів.

Кожен з учасників міг обрати цікаву для нього тему та подати власну ідею для обговорення. Протягом «Світового кафе» активіст повинен змінити кілька команд та запропонувати для кожної окремі міркування.

Керував дійством фасилітатор заходу, програмний директор Інституту Політико-Інформаційних Досліджень Михайло Войтович. За кожним столиком сидів господар столу, який модерував все, що відбувалось в межах обговорення із заданої теми. Він не змінює своє місце розташування.

«На молодіжному форумі я вперше. Цей день мені запам’ятається дуже-дуже активною підготовкою до нього. Ще тут дуже класні люди, які несуть з собою радість, позитив, і з якими просто хочеться спілкуватися, працювати, розвиватися самим і розвивати їх. Я думаю, що після цього проекту буде багато ідей, які дійсно реалізують. Найскладніше те, що ідей багато, але необхідно вибрати щось одне, те, що реально втілити в життя», – ділиться враженнями координатор руху активістів Молодіжного центру Волині та одна з господарів столу Вікторія Карпук.

Після всіх обговорень настає час захищати напрацьовані проекти. Тут учасники дивували своєю оригінальністю та здатністю ламати стереотипи.

Розповідали про голлівудських зірок із екологічними тряпчаними сумками, квест «Реальне життя», де обов’язковою умовою є спілкування з людьми та відсутність гаджетів, мультикультурний фестиваль B.U.U.M. (Belarus, Ukraine, USA, Moldova). Активісти доводили необхідність залучення студентства до реалізації ідей, створення театру абсурду та розробки сайтів для залучення якомога більшої кількості молоді.

Свою думку, про такі ідеї та захід в цілому, висловив Голова ради правління ГО «Молодіжна платформа», керівник Молодіжного центру Волині та один з організаторів Форуму Захар Ткачук.

З його слів, четвертий Міжнародний молодіжний форум цікавий тим, що цього разу його організатори підтримують проект, який стосується мобільності. Раніше таких тем не брали до уваги, проте цього року активіст сподівається на більш практичні результати.

«Форум, коли ви говорите, чуєте, знайомитеся – це теж результат, але коли ви ще разом потім попрацюєте – як на мене, це взагалі бомба. Мені 100% сподобалась ідея мультикультурного фестивалю. Я зрозумів, що там буде працювати група американців, білорусів. Буде працювати група, а не одна персона, яка щось там придумала», – розповів Захар Ткачук

По завершенню презентацій ідей, учасники обмінялись електронними адресами для подальшої реалізації проектів та ділилися враженнями.

«Світове кафе» було найбільш цікавою частиною форуму. Особисто я побував за 4 столами, де обговорювались теми, дотичні до туризму. Найкраще було за столом Леоніда Тивонюка, де ми обговорювали ігрові технології. Саме його безпосередність, вміння нас заохотити до роздумів та цікава тема запам’яталися понад усе. Сподіваюсь, іноземні гості не мали незручностей з тим, що усе дійство було українською. Очікую на форум 2017!», – поділився емоціями один з активістів Максим Драч.

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь