«Молодіжна Платформа» (ГО «Молодіжна Платформа») – громадська організація, що об’єднує молодіжних працівників, державних службовців, лідерів молодіжних організацій для сталого розвитку молодіжної політики в Україні. Організація працює як експертне середовище для розробки та адвокації політик які стосуються, або дотичні до молоді.


Громадська організація «Молодіжна Платформа» зареєстрована юридично 28 грудня 2013 року, хоча існувала із 2011 року як неформальне середовище для комунікації та координації організацій Волинської області. У 2011 році у Луцьку було укладено договір про створення спілки громадських організацій Луцька та Волині під назвою «Молодіжна Платформа» між п’ятьма громадськими організаціями. На початку 2013 року до спілки громадських організацій вже входило 16 організацій Луцька та Волині.

 

Наразі ораганізація уже не є юридично спілкою, проте в своїй роботі орієнтується на мережування та партнерство у молодіжному секуторі.


Організація працює за 3 основними напрямками роботи:

1. ОСВІТА ДЛЯ МОЛОДІ
Навчання молодих людей методами неформальної освіти м’яких навичок та базових громадських компетенцій. Реалізується через різні освітні програми: Активні громадяни від Британської ради в Україні, програми “Молодіжний працівник” Міністерства молоді та спорту України та програми розвитку ООН в Україні, власної лідерської програми Explore/sion. Програми реалізуються циклічно через тренінги, семінари, навчальні візити, реалізацію малих соціальних проектів учасниками.

2. ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Одним із основних напрямів роботи організації є сприяння інституційному розвитку молодіжних організацій і організацій, що працюють із молоддю. Сюди відносимо роботу такого сервісного проекту, як “Молодіжний центр Волині” (надання приміщення, ресурсів, грантів, консультацій для неурядового сектору) різноманітних форумів, семінарів для налагодження комунікації, інноваційних методів розвитку організацій, спілок чи неформальних молодіжних рухів.

3. РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ
Сучасний ринок праці та динамічно розвинутий світ потребують швидких реакцій і нових компетенцій, які необхідно надати молодим людям. У даний напрям ми відносимо конкурси соціальних проектів, пітчінги молодіжних ідей, сприяння в організації конкурсів для місцевого самоврядування. Важливим інструментом реалізації даного напряму є форуми та конференції (Міжнародний молодіжний форум, Форум розвитку міста) які покликані надавати знання та можливості для розвитку молодих людей. 

 


Організація діє з метою спільних злагоджених дій молодіжного крила громадськості. Мета роботи – інституційний розвиток молодіжних середовищ області, збільшення спроможності членів організації до виконання статутних обов’язків та розбудова громадського руху у ключі сталого розвитку молодої людини. Зараз до спілки входить більше 20 організацій, що працюють із молоддю, які мають різний кількісний склад членства.

Керівним органом є Рада правління та  Голова ради правління, що має право підпису від імені спілки. На цей момент Рада правління складається з 10 осіб, з яких 60% становлять жінки. Організація має контрольно-ревізійну комісію у складі 3-х осіб, що обираються із числа громадських активістів, які не мають відношення до організації.


За час своєї роботи (в тому числі 2015 рік) організація реалізувала безліч проектів, заходів, таборувань. Частина з них реалізовувалась за підтримки урядових організацій, а саме:

 1. Молодіжний табір “Вовчак” 2014, 2015 та 2016 років (історико-спортивний молодіжний табір на місці урочища Вовчак, однієї із найбільших шкіл старійшин армії УПА);
 2. Проект «Молодіжний центр Волині» (проект вільного простору для навчання, роботи та відпочинку громадських організацій у форматі HUB на безкоштовній основі) (yc.volyn.net),
 3. Міжнародний молодіжний форум 2013, 2014, 2015 та 2016 років (форум інновацій у молодіжній політиці та роботі неурядових організації України) (mmf.uk.re);

Організація активно співпрацює із донорами та грантовими інституціями, найбільші проекти, що були реалізовані протягом останніх 2 років

 1. Серія міні-грантів програми «Активні громадяни» Британської ради в Україні. (проекти розвитку міського простору від молодіжних організацій Волині, за допомогою міні-грантів вдалося залучити для молодіжних організацій Волині понад 300 тис. грн);
 2. Проект «Молодь змінить світ» фонду Б. Гаврилишина (проект професійного навчання молодих спеціалісів за різними спрямуваннями – політика, економіка, культура, сільське господарство у Федеративній республіці Німеччина з метою мультиплікації досвіду в Україні);
 3. Проект «Тренінги інституційного розвитку» від ІСАР «Єднання» (проект інституційного розвитку для організацій спілки щодо розвитку стратегічного бачення та фінансової сталості);

Багато проектів було здійснено власними силами або за підтримки приватних інвесторів, власних внесків чи соціально відповідального бізнесу:

 1. Молодіжне таборування «Берестечко 2012, 2013, 2014, 2015 років  (історико-культурне таборування на місці однієї із найбільш битв доби Хмельниччини 1651 року за участю молоді із усієї території України що проходить форматі історичної реконструкції життя малої козацької Січі.
 2. Навчання «Молодіжний працівник» (програм підвищення професійних можливостей для держслужбовців, що працюють із молоддю і громадських лідерів що запроваджується Міністерством молоді та спорту, ПРООН, Інститутом сім’ї та молоді)
 3. Екологічна толока «Зробимо Україну чистою – 2013, 2014, 2015 та 2016 років (всесвітній екологічний рух, що реалізується в Україні  як одноденне прибирання території із залученням 3-4 тис. осіб на Волинську область)
 4. Проект нічних кінопоказів «Lutsk Night Cinema» (культурно-мистецький проект розвитку українського кінематографу та режисури, що проходить у  форматі відкритих кінопереглядів на стадіоні м. Луцька із охопленням 300-500 глядачів).

Щодо проектів, які стосуються діалогу всередині України, роботи із ВПО та кримськотатарською молоддю, то за 2015 рік було проведено такі проекти:

  1. Соціально-культурний проект «Крим.UA» для кримотатарської молоді. У рамках проекту «Крим.UA» у Луцьку побувала кримськотатарська молодь з різних куточків України. Вимушені переселенці з півострова знайомилися з культурою Волині і розповідали про свою;
  2. Openspace «Трансформація суспільства в умовах зовнішньої агресії» в рамках навчального візиту молоді з Сєвєродонецьку, Лисичанську та Старобільську до Луцька;
  3. Проект “Діалог” – серія заходів, спрямованих на організацію спільного дозвілля лучан та внутрішньо переміщених осіб (переселенців)
  4. Проект “Арт-терапія” – надання допомоги дітям, що мають психологічні травми (діти переселенців зі сходу України, діти учасників та загиблих в зоні АТО), за допомогою арт-терапії.
  5. Навчально орієнтовані візити журналістів до Луцька із Сходу країни за підтримки Волинського прес-клубу для налагодження комунікації та подолання стереотипів.Більше проектів ви можете знайти на мапі –